AK Parti İl Teşkilatından Rektörümüze Ziyaret

AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörlük toplantı salonunda pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar Üniversitemiz ile ilgili detaylı bilgiler vererek, “Üniversitemizin ve Niğde’nin gelişimine katkı sağlamak üzere tercih edilen ve ihtiyaç duyulan bölümleri açma gayretindeyiz. Bu bağlamda, son üç buçuk yılda yeni açılan ve öğrenci alımına başlayan 26 programa 2000’den fazla öğrencimiz kayıt yaptı. Bununla birlikte yine son üç buçuk yıl içerisinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde 40’ın üzerinde yeni bölüm ve program da Üniversitemiz bünyesine kazandırıldı” dedi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar açıklamlarının devamında, “Yine bölgenin de ihtiyacına doğrudan cevap verebilecek bir Diş Hekimliği Fakültesi oluşturmak üzere yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Fakültemize akademik derinlik kazandırmak ve binamızın fiziki şartlarını eğitim verilebilir seviyeye getirmek adına Üniversite yönetimi olarak üstümüze düşeni yapıyoruz. Bunun yanında Niğde’nin gelişmesi adına çalışmalar yapan ilin tüm ileri gelenlerinden de destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar ayrıca, ziyarette bulunan AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç ve heyete nazik ziyaretleri dolayısıyla da teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç ise ziyaretteki açıklamalarında, kendilerini sıcak karşılamalarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’a teşekkürlerini iletti ve Niğde’nin gelişimi için çaba sarf eden, destek bekleyen herkesin yanında olmayı kendilerine bir düstur edindiklerini belirterek “Niğde’yi ileri taşıyan ve bölge halkına yalnızca akademik anlamda değil, sağlık anlamında da önemli katkılar sağlayan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin de yanında olacağız” dedi.

Ziyaret programı çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.