Türkkuşu Roket Takımından Rektörümüze Ziyaret

Türkkuşu Roket Takımı Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Şahin ve ekip üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’ı makamında ziyaret etti.

Kurulduğu ilk yılda Teknofest 2020’de önemli bir derece elde eden Üniversitemiz Türkkuşu Roket Takımı başarılarını Teknofest 2021’de de devam ettiriyor.

Orta İrtifa Roket kategorisinde Ön Tasarım Raporunda 197 takım içerisinden 24. olarak tamamlayarak Kritik Tasarım Raporunda (KTR) 21. sıraya yerleşen Türkkuşu Roket Takımı,  Afiş Hazırlık Raporunda ise 660 puan üzerinden 633 puan alarak atış yapmaya hak kazandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Türkkuşu Roket Takımından övgü ile bahsederek, öğrenci projelerinin teori-pratik ikilemini azalttığı için çok önemli olduğunu ve yenilikçilik kültürünün oluşumuna da önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Açıklamalarının devamında, “Öğrenci projelerine her türlü desteği yasal mevzuat ve mali imkânlarımız ölçüsünde vermeye devam edeceğiz” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar ayrıca, Türkkuşu Roket Takımı Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Şahin’e ve tüm takım üyelerine özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti.

Ziyaret, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.