Üniversitemizin Covid-19 ile Mücadele Kapsamında Eğitim ve Araştırma Hastanesine Desteği Devam Ediyor

Üniversitemiz ve T.C. Sağlık Bakanlığı Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoteknoloji Bölümünde kullanılan RT PCR cihazı, devam etmekte olan pandemi ile mücadele sürecinde, vatandaşlarımızın Covid-19 testlerinin hızlı bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlamak için Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine tahsis edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, toplumsal dayanışmanın ve beraberliğin önemine vurgu yaparak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin mevcut imkanları ile daima Niğde halkının ve Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında olduklarını belirtti.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada test sonuçlarını daha hızlı ve doğru bir şekilde verebilmelerine imkan sağlayan RT PCR cihazının temini noktasında kendilerine sağladığı desteklerden dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar olmak üzere Üniversite yönetimine teşekkürlerini iletti.

Bilindiği üzere daha önce Üniversitemiz Tıp Fakültesinde kullanılan RT PCR cihazı da Covid-19 virüsü tanısında kullanılmak üzere Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine tahsis edilmişti.