Üniversitemizin Uluslararası Öğrenci Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında, yeni kayıt yaptıran 219 uluslararası lisans ve lisansüstü öğrencisi ile birlikte toplam 54 ülkeden 719 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapacak.

Üniversitemizde Dünyanın Birçok Yerinden Uluslararası Öğrenci Bulunuyor

Uluslararası üniversite olmayı misyonlarından biri edinen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, uluslararasılaşma stratejisi çerçevesinde her geçen gün daha çok coğrafyaya ulaşmayı ve bulunduğu bölge ve ülkemiz için fayda sağlamayı hedefleyerek, bu doğrultuda sürdürdüğü çalışmaların neticesinde uluslararası öğrenci sayısını da arttırıyor.

Üniversitemizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında eğitim alacak uluslararası öğrenciler içinde Afganistan, Suriye, Somali, Kosova, Çin Halk Cumhuriyeti, Türkmenistan, Azerbaycan, Pakistan, Kazakistan, Ruanda, Sierra Leone, Rusya Federasyonu, Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda ve Sırbistan gibi çeşitli ülke vatandaşı öğrenciler yer alıyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar: Alanında İhtisaslaşmış Öğrenciler Yetiştirmek Hedeflerimizden Birisi

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Uluslararasılaşma çabalarımız ile hem bölgesel kalkınmaya destek olmaya çalışıyor hem de ülkemizi uluslararası platformlarda temsil ediyoruz. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin de uluslararası öğrenciler için bir çekim merkezi haline geliyor olması ve uluslararası öğrenci sayımızın artması da bizi mutlu ediyor” dedi.

Uluslararasılaşma politikası ile uluslararası öğrenci sayısı arasında bir bağlantı bulunduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, doğru bir politika izlenmesi kadar bu doğru politikanın devamlılığının da oldukça önemli olduğunu aktardı. Uluslararası öğrenci sayısının artmasının da bu doğru politikaların sonucu olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, “Ulusal ve uluslararası etkileşimlerde elde etmiş olduğumuz tecrübeler ve bilgi, birikim ile alanında ihtisaslaşmış öğrenciler yetiştirmek en büyük hedeflerimizden birisi” dedi.