Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Haberler

Akademisyenimize TÜBİTAK Desteği

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Tülay Ezer’in “Taşeli Platosu ve Ermenek Vadisi'nin (Antalya, Karaman, Mersin) Briyofit Florasının Araştırılması” başlıklı projesi, TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Aerofonik Sistem İle Patatesin Genleri Araştırılıyor

Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Araştırma ve Uygulama Serasında bulunan aerofonik sistemde patates bitkisinde toprak altı organların (kök, stolon ve yumru) oluşumunu düzenleyen genler belirlenmeye çalışılıyor.

Üniversitemiz Kazakistan’da Yayımlanan Asya-Avrupa (AsyAvrupa) Dergisine Konu Oldu

Türk Dünyası ile gerçekleştirdiği çok boyutlu işbirlikleriyle dikkat çeken Üniversitemizin tanıtımına yönelik Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar ile gerçekleştirilen röportaj, Ahmet Yesevi Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren ve Avrasya'nın en etkin düşünce kuruluşlarından biri olan Avrasya Araştırma Enstitüsüne bağlı AsyAvrupa isimli haber ve yorum dergisinin yeni sayısında yayımlandı.

Üniversitemizden COVID-19 İle Mücadelede Eğitim ve Araştırma Hastanesine Destek

Üniversitemiz ve T.C. Sağlık Bakanlığı Niğde İl Sağlık Müdürlüğü arasındaki işbirliği kapsamında, COVİD-19 hastalığı ile mücadeleye katkı sağlamak için Tıp Fakültemizden, T.C. Sağlık Bakanlığı Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine öğretim üyesi ve tıbbi teçhizat desteği verildi.