Abone Veri Tabanları
Uyarı
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sabiha Şahenk Kütüphanesi ile ANKOS, EKUAL ve yayıncılar arasındaki ortak lisans anlaşmaları gereğince abone olunan ya da deneme erişimine açılan elektronik kaynakların otomatik dosya indirme programları ile sistematik olarak kopyalanması, çok sayıda kaynağın kişisel bilgisayarlara indirilmesi,ticari amaçlı olarak kullanılması, satılması, e-posta listeleri ile dağıtılması yasaktır.Bu durumun ihlali, aboneliğimizin askıya alınması, kaynaklara erişimimizin bir süre engellenmesi ya da anlaşmamızın iptal edilmesi yanında hukuki sürecin başlatılması ile sonuçlanabilir.Bu konuda göstermiş olduğunuz özen için teşekkür ederiz.

Tür: eDergi Yıl: 2009 Konu Başlıkları: Kimya

 ACS (Amerikan Kimya Derneği) tarafından yayınlanmakta olan ACS veritabanından kimya alanında ve ilgili disiplinlerde tam metin 48 dergiye elektronik erişim sağlanmaktadır. En eskisi 1879 yılı olmak üzere dergilerin arşiv erişimleri mevcuttur.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Fen ve Sosyal bilimler


Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2013 Konu Başlıkları: Fizik

Fizik

APS (American Physical Society) Dergileri:

Physical Review Applied 2014-2016

Physical Review Letters  1958-2016

Physical Review X Open Access

Reviews of Modern Physics 1929-2016

Physical Review A 1970-2016

Physical Review B 1970-2016

Physical Review C 1970-2016

Physical Review D 1970-2016

Physical Review E 1970-2016

Physical Review  Accelerators and Beams  Open Access

Physical Review Physics Education Research Open Access

Physics Open Access

Physical Review Online Archive (PROLA) 1893-2012 

Physical Review Fluids  Yeni-İlkbahar 2016


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2013 Konu Başlıkları: Makine Mühendisliği

Makine Mühendisliği, 2012 Yılı Koleksiyonu satın alınmıştır.

E-Kitap Listesi İçin Tıklayınız.

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2010 Konu Başlıkları: Mühendislik

2017 yılından itibaren ASTM tüm içeriği ile (dergi, standart, konferans, manual, teknik yayın, vs.) sadece  Compass  arayüzünden erişilecek olup, IHS Standards  expert kullanılmayacaktır.
1898 yılında kurulmuş, 100’den fazla farklı ülkeden 30,000’den fazla üyeye sahip bir standart geliştirme kuruluştur. Ana çalışma alanı; üretim teknolojileri alanlarında test ve materyallerde AR-GE ve standardizasyonu geliştirme faaliyetleridir. Teknoloji geliştirme çalışmalarında otorite bilgi kaynağıdır.

Kapsama Alanları:
• Havacılık ve Uzay Mühendisliği • Biyomedikal Mühendisliği • Kimya Mühendisliği • İnşaat Mühendisliği • Çevre Mühendisliği • Jeoloji Mühendisliği • Sağlık ve Güvenlik Mühendisliği • Endüstri Mühendisliği • Malzeme Bilimi Mühendisliği • Makine Mühendisliği • Nükleer, Güneş, Jeotermal Enerji • Petrol Mühendisliği

Standartlar
· 12.500+ aktif standart
· 42,600+ arşivsel standart
· 24,400 “withdrawn” standart
· 9,700 “redline”
Dergiler
· 123,200+ sayfa - tümü hakemli makale
E-Kitaplar - El kitapları, Monograflar ve Veri Serileri · 120+ volüm I 28,000 sayfa I 1965’ten günümüze E-kitaplar - Seçilmiş Teknik Yayınlar · ASTM Symposia · 29,000 çalışma - tümü hakemli · 1,550+ e-kitap I 400,000 sayfa I (1931’den günümüze)

Güncel kullanım kılavuzu: https://prezi.com/idmh-z5i7vev/astm-digital-library-compass/ 

Güncel ASTM poster için tıklayınız.

Tanıtım kılavuzu için tıklayınız.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Tarım, Uygulamalı Yaşam Bilimleri vd.

Tarım, Uygulamalı Yaşam Bilimleri, Ormancılık, İnsan Beslenmesi, Veterinerlik, Tıp ve Çevre konularında 1910 yılından günümüze zengin bilgi içeriğine sahip 736 e-dergiyi kapsamaktadır.

Kullanım kılavuzu ve ve Tanıtım için tıklayınız.


ULAKBİM-EKUAL kapsamında Abone Olunmuştur.

Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2017 Konu Başlıkları: Tarım, Uygulamalı Yaşam Bliimleri, Ormancılık, İnsan Beslenmesi, Veterinerlik, Tıp, Çevre

Erişim Adresi: http://www.cabi.org/cabebooks

CAB Direct Online Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu: https://prezi.com/jcfthglyuz7_/cab-direct-platformu-tantm-ve-kullanm-sunumu/

Konu Başlıkları Listesi için tıklayınız.


CAB eBooks dünya uzmanları tarafından hazırlanan içeriği ile “Yaşam Bilimlerindeki” en temel çalışmaları sizlere sunar.  CAB eBooks’un tüm içeriği CAB Abstracts tarafından indekslenmektedir. eKitap dolaşımı kolay PDF dosyaları ile sunulmaktadır.

Genel Kapsam


 • Tarım
 • Hayvan ve Veterinerlik
 • İnsan, Gıda ve Beslenme Bilimleri
 • Bitki Bilimleri
 • Çevre Bilimleri

Cab eBooks 21 konu başlığını içeren koleksiyonu bir araya getirir!

•	Agricultural Science •	Animal Husbandry •	Applied Agriculture & Farming •	Aquaculture & Fish Science •	Botany & Plant Science •	Conservation & Biodiversity •	Dietetics & Nutrition •	Ecology & Climate Change •	Entomology •	Forestry ,•	Horticulture •	Irrigation •	Microbiology & Parasitology •	Pest Control •	Plant pathology •	Plant Reproduction •	Public Health •	Rural Development •	Soil Sciences •	Tourism & Hospitality •	Veterinary Science


Sayfaya Git

Tür: Web Yıl: 2018 Konu Başlıkları: Tıp

Clinical Key İçerik Listesine erişmek için tıklayınız.

Uzaktan Erişim Kayıt İşlemi Dosyasına erişmek için tıklayınız.

1-KİŞİSEL HESAP OLUSTURMA:
Sadece bir kez www.clinicalkey.com<http://www.clinicalkey.com/>  sayfasının sag-ust kosesinde bulunan ''Register'' ikonuna tiklayip kurumsal email adresinizi kullanarak kayıt yaparak kişisel hesap olusturmaniz gerekmektedir.
Bir seferlik bu kayıt işleminden sonra, kendi hesabınıza " log in" bolumunden girerek asagidaki ozellikleri kullanabilirsiniz.

a) Clinical Key altındaki 1180+ kitabin PDF iceriklerine erisim ve download
b) Çıktı alma
c) Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker
d) Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Reading List.

ClinicalKey,
Elsevier'in medikal portföyüne, son çıkan kitaplara, dergilere, multimedya içeriklere ve 35'den fazla tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanına erişmenizi sağlar.
Doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır.
Tablet ve cep telefonları da dahil her türlü cihazdan ulaşılabilen hızlı cevaplar, kurumunuzun daha verimli ve kaliteli bakım olanağı sağlamasına katkıda bulunur.
ClinicalKey'in kalitesi, hızı ve elverişliliği klinik performansın ve hasta sonuçlarının iyileşerek gelişmesini sağlar.

ClinicalKey Kapsamlı ve Güvenilir İçerik 35'in üzerinde medikal ve cerrahi uzmanlık alanını kapsayan ClinicalKey, kaliteli ve zengin içeriğiyle klinisyenlerinizin ihtiyaç duyduğu cevapları sunabilmektedir.

TÜM Elsevier tıbbi ve cerrahi dergileri (650+)

TÜM Elsevier tıbbi ve cerrahi referans kitapları (1100+)

TÜM medikal ve cerrahi Clinics of North America dergileri

TÜM First Consult Point-of-Care klinik monografları (800+)

TÜM Elsevier Procedures Consult videoları (300+)

TÜM Clinical Pharmacology ilaç monografları (2.900+)

TÜM MEDLİNE içeriği - Tamamı indekslenmiş Medline özetleri

UYGULAMA REHBERLERİ - 4.500+ uygulama rehberi

HASTA EĞİTİM MATERYALLERİ - 15.000+ Hasta Eğitim Materyali

MULTİMEDYA - 40.000+ medikal ve cerrahi video ve 4 milyondan fazla resim, tablo ve grafik içeriği

KONU SAYFALARI - 1400'den fazla hastalık Konu Sayfası (Topic Pages)

Önemli Ek Bilgiler:
[http://www.kolaytoplumail.com/upload/ckfinder/2661/images/ClinicalKey_MobileHand-%20kucuk.png]ClinicalKey'e abone kurumlar veritabanına online olarak bağlanmaktadırlar.
Kurum içinden ve kurum dışından (ev/ ofis/cep telefonlarınızdan, mobil cihazlardan vb) erişim özelliği sunulmaktadır.
Mobil Aplikasyonu mevcuttur.

İçerik kapsamında yer alan dünyaca ünlü kitaplardan bazıları:
**Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95'inden fazlası Elsevier Clinical Key kapsamı içinde bulunmaktadır.
Braunwald's Heart Disease
Cecil Medicine
Campbell's Operative Orthopaedics
Gray's Anatomy
Miller's Anesthesia
Rosai & Ackerman's Surgical Pathology
The Netter series
Sobotta Atlas of Human Anatomy

İçerik kapsamında yer alan dünyaca ünlü dergilerden bazıları:
LANCET
Lancet Infectious Diseases, Lancet Neurology, Lancet Oncology, Lancet Respiratory Medicine Clinics of North America serisi Current Opinion serisinden 5 adet dergi Seminars serisinden 22 dergi European Urology JACC (Journal of American College of Cardiology)
JACC: Cardiovascular Imaging
JACC: Cardiovascular Interventions
JADA (Journal of American Dental Association) Journal of Oral and Maxillofacial Surgery The Journal of Pediatrics The Journal of Urology Nutrition Pain Respiratory Medicine Pulmonary Pharmacology & Therapeutics Sleep Medicine The Spine Journal Vaccine

ClinicalKey'in yaratılışı ve geliştirilen özellikleri, size ve çalışanlarınıza klinik cevaplar sağlaması için gerekli olduğunu düşündüğümüz 4 temel unsura dayanır.
Hızlı: ClinicalKey, medikal terminolojiyi anladığı ve siz daha yazarken ilgili kavramları otomatik olarak aradığı için cevapları hızlı bir şekilde bulur ve bu da cevapların daha hızlı elde edilmesi ve zaman tasarrufu sağlanmasıyla sonuçlanır.
Kapsamlı: ClinicalKey sürekli güncellenmektedir, böylece en eksiksiz, güncel, güvenilir koleksiyonları ve tüm uzmanlık alanlarında multimedya görüntü içeriklerini sunmaktadır.
Kullanım Kolaylığı: ClinicalKey klinisyenlerinizin çalışma akışına entegre olur ve klinik cevapları bulmayı ve paylaşmayı kolaylaştırır. Mobil dostu tasarımıyla, ClinicalKey, tüm cihazlara adapte olabilir ve ayrıca organizasyonunuzun mevcut Elektronik Hasta Kaydı aracılığıyla da erişilebilir.
Güvenilir: Tüm dünya çapında sağlık profesyonelleri kariyerleri boyunca, daha iyi klinik kararların alınması ve daha iyi hasta sonuçlarına ulaşmak için Elsevier içeriğini güvenerek kullanmaktadırlar.

Dosyalar

*    Frost and Sullivian ClinicalKey raporu<http://www.geminibilgi.com.tr/dosyalar/Frost_and_Sullivian_ClinicalKey_raporu.pdf>
*    ClinicalKey Sunumu<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/Elsevier_CK_Sunumu.zip>
*    ClinicalKey - Kullanıcı Kılavuzu<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/ClinicalKey_kullanici_kilavuzu.pdf>
*    ClinicalKey Uzaktan Erişim İçin Kayıt Broşürü<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/CK_uzaktan_erisim_icin_kayit_islemi.pdf>
*    Clinical Key İçerik Listesi<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/CK_icerik_listesi.zip>
*    Clinical Key Kitap Listesi<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/ClinicalKey_kitap_listesi.xlsx>
*    Clinical Key Kitapları Doğrudan Erişim Adresleri<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/Clinical_Key_kitaplar_dogrudan_erisim_adresleri.zip>
*    Clinical Key Dergi Listesi<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/ClinicalKey_dergi_listesi.xlsx>
*    Clinical Key Dergileri Doğrudan Erişim Adresleri<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/Clinical_Key_dergiler_dogrudan_erisim_adresleri.zip>
*    Procedures Consult İçerik Listesi<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/Procedures_Consult.xlsx>
*    Procedures Consult Videoları Doğrudan Erişim Adresleri:  <http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/Clinical_Key_ProceduresConsult_videolari_dogrudan_erisim_adresleri.zip>
*    FirstConsult Monografları<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/FirstConsult_monograflari.zip>
*    Clinical Key İlaç Listesi<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/ClinicalKey_ilac_listesi.xls>
*    Clinical Key Hastane Yönetimi Broşürü <http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/CK_hastane_yonetimi_brosuru.pdf>
*    ClinicalKey Tıp Kütüphanesi Broşürü <http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/CK_tip_kutuphanesi_brosuru.pdf>
*    Clinical Key Entegrasyon Broşürü<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/CK_entegrasyon.pdf>
*    Clinical Key Sık Sorulan Sorular<http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/ClinicalKeyFAQ.pdf>
 


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Hastalık, Tedavi, Klinik, Sağlık, Kanıta Dayalı Tıp, Hasta Başı Bakım

National Science Foundation - NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır.  5,700’e yakın başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getirmektedir. Başlıklar içinde ilaç bilgileri de yer almaktadır.

DynaMed’in editörleri her gün 550’den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed’in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir ve hergün güncellenir.

DynaMed, hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır ve mobil olarak da kullanılabilmektedir.

BMJ tarafından yayımlanan makaleye göre içlerinde UpToDate’in de bulunduğu hasta başı bakım danışma kaynakları arasında en günceli DynaMed olmuştur. (Makaleye http://www.bmj.com/content/343/bmj.d5856.full adresinden erişebilirsiniz)


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2017 Konu Başlıkları: Uygulamaları Bilimler ve Teknoloji

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan  bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.  


Sayfaya Git

Tür: Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Toplu Tarama Motoru

Aboneliği yapılan tüm veri tabanlarını ve kütüphane koleksiyonumuzu tek bir ara yüzden künyeleri ile birlikte tarayabilen federe arama motorudur.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2017 Konu Başlıkları: Multidisipliner

Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynaklarıbarındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.

1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,400’den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850’nin üzerinde referans kitabı, 73,000’i aşkın birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2017 Konu Başlıkları: Gazete, Televizyon ve Radyo Haber Kaynakları

Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

 İçerik:

 • 1,200+ tam metin gazete
 • 130 haber bülteninden haberler
 • 67 milyona yakın tam metin makale

Öne çıkan gazeteler:

 • The Sydney Morning Herald (Australia)
 • The Times (UK)
 • Toronto Star
 • USA Today
 • The Washington Post
 • The Philadelphia Inquirer
 • Star Tribune (Minneapolis)

Haber bülteni kaynakları:

 • AP (Associated Press)
 • CNN Wire
 • PR Wire
 • UPI (United Press International)
 • Xinhua (China)

Televizyon ve Radyo Haber Metinleri Kaynakları:

 • ABC News (American)
 • ABC (Australian)
 • CBC (Canadian)
 • CBS News
 • CNBC
 • CNN
 • CNN International
 • FOX News
 • MSNBC
 • National Public Radio
 • PBS

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner

Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.

Bu kaynak, 8,900’den fazlası tam metin olmak üzere 17,000’e yakın dergiyi özetleriyle birlikte indekslemektedir. Tam metin dergilerden 7,750 kadarı aynı zamanda hakemlidir. PDF içeriği 1887’ye kadar uzanır. Tam metin dergilere ek olarak, raporlar, kitaplar ve birçok farklı döküman türünü tam metin olarak içerir.

Academic Search Complete, temel alan indekslerinde ve atıf indekslerinde yer alan dergilerin tam metinlerini içerir.

Sosyal bilimler ve beşeri bilimler:

Fen bilimleri, mühendislik:

 


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Yönetim, Muhasebe, Yönetim Bilgi Sistemleri

İktisadi ve İdari Bilimlere Özel, Dünyanın En Kapsamlı Hakemli Tam Metin İçeriği

Business Source Complete hakemli ve seçkin içeriği sayesinde, iktisadi ve idari bilimler alanında üretilen bütün veri tabanlarını geride bırakmaktadır. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır.

 

Business Source Complete, içerdiği faklı döküman türleri ile komple bir araştırma aracıdır. Aşağıda tam metin içeriğe dair bilgiler bulabilirsiniz.

 

Tam Metin İçerik:

 

·         2,000’e yakını hakemli olmak üzere 3,800’e yakın tam metin dergi

 

·         En önemli 5 popüler dergiyi aktif tam metin, gecikmesiz olarak ve arşivleri ile birlikte içeren tek veri tabanıdır. Bu dergiler: Bloomberg Businessweek, Forbes, Fortune, Harvard Business Review, Money

 

 

 


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2015 Konu Başlıkları: Çok-kültürlü/Etnik Eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim

Education Index Retrospective, birçoğu hakemli olan 800’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek, aralarında kitap incelemeleri de bulunan 850,000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

Bazı konu başlıkları: Çok-kültürlü / Etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, Fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim...


Tübitak-Ulakbim tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Eğitim Bilimleri

1700'den daha fazla tam metin dergi bulunmaktadır.
Education Source veri tabanının binlerce derginin bibliyografik kayıt (indeks ve özetleriyle beraber), 550'den fazla kitap, binlerce eğitim ve ile ilgili konferans bildirisi, kitap eleştirilerini de içeren 4 milyondan fazla makale atıfı, 100.000'den fazla eğitim testi ve daha bir çok kaynak içermektedir.
Education Source veri tabanındaki dergi listesi için tıklayınız.

Education Source veri tabanında; okul öncesi eğitimden yüksek öğretime kadar eğitimin bütün dallarını kapsamakta ve, eğitim ve öğretim dahil olmak üzere, çok dilde eğitimi, sağlık eğitimi, test sistemi ile ilgili eğitimi uzmanlarının ihtiyaç duydukları bütün konuları içermektedir. Bunların dışında içerdiği konular:
· Çok Kültürlü / Etik Eğitimi (Multicultural/Ethnic Education)
· Dini Eğitim (Religious Education)
· Ebeveyn / Öğretmen İlişkisi (Parent-Teacher Relations)
· Eğitim Teknolojisi (Educational Technology)
· Hükümet Finansmanı (Government Funding)
· İlköğretim Eğitimi (Elementary Education)
· Karşılaştırmalı Eğitim (Comparative Education)
· Kurallar (Policy)
· Meslekî Eğitim (Vocational Education)
· Öğrenci Rehberliği (Student Counseling)
· Öğretici Araçlar (Instructional Media)
· Öğretme Yöntemleri (Teaching Methods)
· Öğretmen Değerlendirme (Teacher Evaluation)
· Öğretmen Eğitim (Teacher Education)
· Okul İdaresi (School Administration)
· Okulöncesi Eğitim (Preschool Education)
· Özel Eğitim (Special Education)
· Özgeçmiş Eğitimi (Curriculum Instruction)
· Sosyal Meseleler (Social Issues)
· Sürekli Eğitim (Continuing Education)
· Uzaktan Eğitim ve Öğretim (Distance Learning)
· Yetenek Temelli Eğitim (Competency-Based Education)
· Yetişkin Eğitimi (Adult Education)
· Yükseköğrenim (Higher Education)
· Ve daha birçoğu .
Daha fazla bilgi için: http://www.ebscohost.com/academic/education-source


Education Research Complete veri tabanının bir üst versiyonudur.

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Kimya, Elektrokimya, Katı Hal Bilimi

Kimya, Elektrokimya ve katı hal bilimi konu alanlarında yayımlanmış 5 dergi, ECS’nin dünya çapında düzenlediği toplantılara ilişkin 500’den fazla tutanak ve bu toplantılarda sunulmuş teknik yayınların özetlerinden oluşan ve bu kaynaklara online erişim imkanı veren bir platformdur.Aşağıdaki Dergileri içerir:

-Journal of the Electrochemical Society
-ECS Journal of Solid-State Science and Technology
-ECS Electrochemistry Letters
-ECS Solid-State Letters
-ECS Electrochemical and Solid-State Letters
-ECS Transactions
-ECS Meeting Abstracts


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: İktisat, İstatistik

Muhasebe, maliye ve yasalar, eğitim, sağlık yönetimi, insan kaynakları yönetimi, endüstri sektörleri ve inovasyon, bilgi yönetimi, uluslararası işletme, kütüphane yönetimi ve kütüphanecilik, yönetim bilimleri, ekonomi ve sosyal politika, kalite yönetimi, pazarlama, faaliyet yönetimi, emlak ve mülkiyet, strateji ve genel yönetim.

Dergi Listesi için tıklayınız.


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2016 Konu Başlıkları: Muhasebe, Finans ve Ekonomi -İş, Yönetim ve Strateji -Eğitim -Sağlık ve Sosyal Bakım -İK, Öğrenme ve Organizasyon Çalışmaları -Bilgi ve Bilgi Yönetimi -Kütüphane Araştırmaları -Pazarlama -Operasyonlar, Lojistik ve Kalite -Emlak Yönetimi -Kamu Politikası ve Çevre Yönetimi -Sosyoloji -Turizm & Konaklama -Taşımacılık

Social Sciences E-Kitapları (1999-2016) ve  Business Management and Economics E-Kitapları (1991-2016)  koleksiyonları kurumsal olarak satın alınmıştır.

31.12.2019 tarihine kadar Ulakbim tarafından Ücretsiz olarak erişilecek E-Kitap Listesi için tıklayınız.Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Eğitim Bilimleri

ERIC (the Education Resource Information Center), eğitim literatürüne ve kaynakları için temel danışma kaynağıdır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar.

1966’dan günümüze kadar 1.6 milyondan fazla kayıt içeren ERIC 631,000’den fazla tam metin dökümana bağlantı verir.


Sayfaya Git

Tür: Web Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Amerika Kıtası İle İlgili Kaynakça Dizini

John Carter Brown Library ile işbirliği içerisinde EBSCO Information Services, 1750’den önce Avrupa’da Amerika hakkında yazılan basılı kayıtlar için kapsamlı bir rehber üretti. Toplamda 32,000’den fazla kayıt içeren bu veri tabanında yer alan başlıca konular:

 • Amerika’daki Britanyalılar
 • Ticaret
 • Keşifler
 • Amerika’daki Flemenkler
 • Amerika’daki Fransızler
 • Büyük Britanya – Koloniler
 • Amerika’daki dinler ve inançlar
 • Korsanlar
 • Köle ticareti
 • ve çok daha fazlası...

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Çevre, Çevre Kirliliği, Sürdürülebilir Tarım, Yinelenebilir Enerji Kaynakları, Geri Dönüşüm

Doğa ile ilgili multidisipliner bir veri tabanı olan GreenFILE, çevre ile tarım, eğitim, hukuk ve teknoloji gibi çeşitli disiplinler arasındaki bağlara dikkat çeker.

Kapsadığı başlıklardan bazıları şunlardır; küresel ısınma, iklim değişiklikleri, kirlilik, ağaçlandırma, tarım, yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm.

13,000’e yakın açık erişim tam metin kayıt içeren içeren bu veri tabanında, 850,000’in üzerinde kayıt özetleriyle birlikte indekslenmektedir.


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2013 Konu Başlıkları: Multidisipliner

Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 13.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır.

Kullanıcılar; Hiperkitap’ta bulunan 13.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.  “My library” özelliğiyle Hiperkitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler.

Türkiye'den 100'e yakın üniversite kütüphanesi, yurt dışından 2 üniversite kütüphanesi (Yale University,  Kyrgyz Turkish Manas University ve Kazakhstan Suleyman Demirel University) Hiperkitap abonesidir. 

Hiper Kitap Kullanım Kılavuzu


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2017 Konu Başlıkları: Hukuk

Her gün güncellenen, birbirine hiperlinklerle bağlanmış T.C. Mevzuatı (Kanunlar, KHK’ler, Tüzükler, Yönetmelikler, B.K. Kararları, Genelgeler, Tebliğler). Kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş, özü yazılmış, tasnifli İçtihatlar (Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık, Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları). Resmi Gazete günlük olarak sisteme girilmekte ve değişiklikler aynı gün yerlerine işlenmektedir. Ayrıca Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme örnekleri  gibi faydalı servisler yer almaktadır.

Kullanım Kılavuzu : http://www.hukukturk.com/kullanim-kilavuzu


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2010 Konu Başlıkları: Elektrik, Elektronik, İletişim vd.

IEEE / Wiley 2012-2016 E-Kitap Koleksiyonu (802 Adet) içerir.

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Bilgi Teknolojileri, Biyoteknoloji, Fizik

IEEE/IEL Veri Tabanı, elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimi ve elektronik alanlarında dünyanın en yüksek kalitedeki 202’si aktif olmak üzere toplam 460 IEEE/IET ve IBM dergi ve magazine, yıllık 1.200’den fazla IEEE / 20’den fazla IET konferansına ve 2.500’den fazla kabul edilmiş IEEE standardı olmak üzere toplam 3.8 milyondan fazla tam metin dokümana erişim sağlamaktadır.  413 Dergi ,1220 Konferans Serisi ,3341 Standart 


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2009 Konu Başlıkları: Fizik

Fizik

Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: Konu Başlıkları: Bilgisayar, İletişim Bilimleri

IOS Press Computers and Communations Sciences E-Books (Bilgisayar ve İletişim Bilimleri E-Kitapları)  (328 Adet) içerir.

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2015 Konu Başlıkları: Süreli Yayınlar

"İdealonline”, Popüler-Akademik Süreli Yayın, Tıp ve Din Bilimleri alan kitapları,Sempozyum & Kongre Bildirileri ve diğer bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veritabanıdır.

İdealonline içerisinde Türk Dünyasının önde gelen dergileri de yer almaktadır. Azerbaycan,Kırgızistan, Kazakistan, Başkortsan, Kırım, Karaçay-Malkar gibi Türki Cumhuriyetler tarafından yayınlanan bu dergiler, ilk kez “İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı” aracılığı ile Türkiye’deki Üniversite kütüphanelerinin erişimine açılmıştır.

Üniversite kütüphaneleri tarafından aktif olarak kullanılan İdealonline, yayınların araştırmacılara ulaşması için etkili bir veritabanıdır. İçerisindeki gelişmiş arama motorları ile ilgili alana direk erişimsağlayan İdealonline EDS ve Summon gibi uluslararası arama motorlarında da taranmaktadır.

Sistem içerisindeki “Kütüphanem”, “Duyuru Kaydı” ve “Bildirim Al” özellikleri ile yayın takibini en kolay hâle getirmekle birlikle, geniş filtreleme özelliğiyle de ilgili alana erişimi hızlandırmaktadır.

İdealonline güncel içerik bilgileri:
• 635+ Süreli Yayın
• 10.000+ Dergi Sayısı
• 80.000+ Tam Metin Makale

İdealonline veri tabanlarının amaçları:
• Türkçe bilgi kaynaklarını e-ortama taşımak.
• Türkçe bilgi kaynaklarına 7/24 erişim sağlamak.
• Türkçe içeriğe modern veri tabanı sistemi ve cihazlarla erişim sağlamak.
• Türkçe içeriği dünyanın kullanımına sunmak.
• Daha fazla Türkçe kaynak yayınlanmasına ve verimliliğinin artmasına katkıda bulunmaktır. 

İdealOnline Kitapçığı için tıklayınız.
Sayfaya Git

Tür: Web Yıl: 2013 Konu Başlıkları: Makaleler İçin İntihal Analiz Programı

Kapsam:  Akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının tespiti için kullanılmaktadır.

İçerik:İntihal Analiz

Yetkili Kullanıcılar ve Özel Şartlar:
Üniversitelerde doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyeleri ile diğer EKUAL üyesi kurumlarda çalışan araştırmacılara, yıllık submit kotasına uygun şekilde ( kişisel makalelerini analiz edebilmeleri için kullanım hakkı verilmektedir. iThenticate, öğrenci ödevi, rapor ve tezlerin intihal tespitinde kullanılmamalı (bu doküman türleri için Turnitin kullanılmalıdır), kişisel akademik makalelerin analizinde kullanılmalıdır. EKUAL üyesi kurum tarafından yayınlanan dergilere gelen makalelerin analizi, Yetkili Kullanıcı durumundaki editörler tarafından yapılabilir.

Değerli Akademisyenler:
Akademik çalışmalardaki intihalleri tespit etmek amacıyla iThenticate -İntihali Engelleme Programı, TÜBİTAK ULAKBİM tarafından üniversitemiz erişimine açılmıştır. Program doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahiptir. Web tabanlı arayüz ile özel bir eğitim gereksinimi olmaksızın kullanılmaktadır. İntihal analizi yapılacak belge, kullanıcı tarafından iThenticate programına bir e-postaya belge ekler gibi kolaylıkla yüklenmekte, intihal analizi birkaç dakika içinde bitirilebilmektedir.
iThenticate programını akademik unvanı Dr, Yard.Doç., Doç., Prof. olan öğretim görevlileri kullanabilecektir.
Programı kullanmak isteyen akademisyenlerimizin erişim tanımlamaları için kutdokdb@ohu.edu.tr adresine unvan, bölüm, ad, soyad, dahili telefon ve elektronik posta adreslerini bildirmeleri gerekmektedir.
Erişim tanımlamaları ile ilgili olarak Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında görevlendirilen kişi, üniversitemiz bünyesinde iThenticate programına erişim sağlamak isteyen akademik personelin sisteme erişim tanımlamalarını yapacaktır. Sisteme tanımlaması yapılan akademik personelin bildirmiş olduğu mail adresine şifre ve kullanıcı adı gönderilecektir.
Bu kullanıcı adı ve şifre http://www.ithenticate.com/ adresindeki “login” alanına yazıldığında sisteme giriş yapılmış olacaktır.

 iThenticate İntihal Veri Tabanı Kullanım Kılavuzu

iThenticate Document Viewer Benzerlik Raporu Kılavuzu

HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Antropoloji, Amerika ve Asya Etüdleri, Ekoloji, Biyoloji, Botanik vd.

Sosyal Bilim ağırlıklı 3904 dergiye Moving Wall olarak (Moving Wall: Bir derginin JSTOR’da erişilebilen son sayısı ile yayınlanan en son sayısı arasındaki zaman aralığını temsil etmektedir. ) erişim sağlanmaktadır.


JSTOR Araştırma Raporları listesine erişmek için tıklayınız. 


Abone olduğumuz JSTOR koleksiyonları için tıklayınız.


Antropoloji, Amerika ve Asya Etüdleri, Ekoloji, Biyoloji, Botanik, Ekonomi, İşletme, Eğitim, Maliye, Fen, Tarih, Edebiyat, Matematik, Felsefe, Siyasal Bilimler, Nüfus Etüdleri, Sosyoloji, İstatistik, Mimarlık, Müzik, Dilbilim, Folklor, Din, Paleontoloji, Ortadoğu Çalışmaları, Yahudi Çalışmaları, Kamu Yönetimi

JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişimsağlanabilmektedir. 

Erişim adresi: http://www.jstor.org/

Erişim sağlanan koleksiyonlar:

Arts & Sciences I

Arts & Sciences II

Arts & Sciences III

Arts & Sciences IV

Arts & Sciences V

Arts & Sciences VI

Arts & Sciences VII

Arts & Sciences VIII

Arts & Sciences IX

Arts & Sciences X

Arts & Sciences XI

Arts & Sciences XII

Arts & Sciences XIII

Arts & Sciences XIV

Arts & Sciences XV

Life Sciences

Business IV

Ecology & Botany II

Ireland Collection

Jewish Studies Collection

Hebrew Journals Collection 

Sustainability Collection  

Ve ilgili koleksiyonlar içerisinde aşağıdaki özel konu paketlerine erişim sağlanabilecektir.

Asia

Biological Sciences

Business & Economics

Business I

Business II

Business III

Ecology & Botany I

Health & General Sciences

Iberoamerica

Language & Literature

Mathematics & Statistics

Music

Music Legacy

Religion & Theology


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Kitap, Araştırma Raporları ve Tutanakları

Kitap, Araştırma Raporları ve tutanaklarını indeksler.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2009 Konu Başlıkları: Matematik

Matematik

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Tıp, Hasta Bakımı, Dişçilik, Veterinerlik, Sağlık Bakım Sistemi, Klinik Öncesi Bilimler

Tıp ve sağlık bilimleri alanındaki temel danışma kaynağıdır. PubMed arayüzü üzerinden taranabilen MEDLINE indeksi aynı zamanda EBSCO’nun EBSCOhost platformu üzerinden de taranabilir ve kütüphane koleksiyonunuzdaki tam metinler için bağlantı fonksiyonu sunar.  MEDLINE, National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MeSH (Medical Subject Headings) yani tıbbi konu terimlerini kullanır. Ağaç diagramı şeklinde ve hiyerarşik bir yapı sunan MeSH kullanılarak 5,600’den fazla PubMed dergisinin künye bilgileri taranabilir.

MEDLINE içerisinde yer alan 5,600’den fazla dergi, 1809’a kadar uzanan 23 milyonun üzerinde kayıt içerir.


Sayfaya Git

Tür: Web Yıl: 2016 Konu Başlıkları: Referans Yönetim Sistemi

Mendeley araştırmacıların verimini artırabilecek bir referans yönetim sistemi olup, dünya çapında 6.5M’dan fazla kullanıcısı olan bir akademik işbirliği ağıdır. Mendeley Instititonal Edition (MIE) kullanıcılar için genişletilmiş haklar tanıyan ve kurumlar için destek sağlayan bir platform olup temel Mendeley yetkinlileri üzerine kuruludur. MIE tarafından araştırmacı ve kütüphaneler için sağlanan genişletilmiş özellikler aşağıdaki gibidir:

•5GB kişisel depolama alanı (standard 2GB’dan farklı olarak).
•Sınırsız kapalı grup kurma özelliği (standard 1 gruptan farklı olarak)
•Gruplarda 25 kişiye kadar üyelik (standard 3 üyeden farklı olarak)
•Kurumlar için analiz aracı


'EKUAL kapsaminda kullanima sunulan Mendeley Kurumsal Versiyon (MIE) Referans Yonetim Araci icin, Nisan ayindan itibaren domain bazli sistemden IP bazli sisteme gecilmistir.
MIE IP sisteme gecis ile ilgili ozet olarak:

•MIE için kurumsal domain uzantılı e-posta adresi kullanma gerekliliği kaldırılmıştır.

•Hem kurumsal hem kişisel e-posta adresleri MIE kapsamına kolaylıkla alınıp MIE Kurumsal Sayfa üyeleri artacağından, kütüphane yetkililerine sağlanan analiz raporları daha kapsamlı ve anlamlı hale gelecektir.

•Science Direct, Scopus ve diğer Elsevier çözümlerine erişim kapsamında kurumumuz için halihazırda sistemde yüklü olan IP aralığı baz alınarak Mendeley Kurumsal Versiyon tanımlaması yapılmıştır, ek bir işleme gerek bulunmamaktadir.'

Mendeley Kullanım Klavuzu:
•Mendeley Kullanım Kılavuzu: https://www.dropbox.com/s/icdhe5mye8xfqmk/3288%20Mendeley%20User%20Guide%20v3_TR.pdf?dl=0 

MENDELEY ONLINE KAYNAKLAR:
https://www.mendeley.com/guides
https://www.mendeley.com/guides/videos
https://www.mendeley.com/guides/citation-guides
https://service.elsevier.com/app/home/supporthub/mendeley/
Mendeley Türkçe Eğitim: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/314255?utm_source=Elsevier&utm_medium=brighttalk&utm_campaign=314255


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2018 Konu Başlıkları: Klinik Bilimler, Fizik Bilimleri ve Yaşam Bilimleri

Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’ koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır. 40 adet Dergi içerir.


Dergi Listesi için tıklayınız.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2018 Konu Başlıkları: İktisat, Ekonomi, Finans, Sosyal Bilimler, Hukuk, Yönetim Bilimleri, Filozofi ve Hukuk

Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır. 47 adet Dergi içerir.

Dergi Listesi için tıklayınız.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2018 Konu Başlıkları: Klinik Bilimler, Fizik Bilimleri ve Yaşam Bilimleri

Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve ‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir. Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır. Abonelik yapılan yıla ve bir önceki yıla arşiv haklarıyla beraber erişim verilir. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır.  46 adet dergi içerir.

Dergi Listesi İçin Tıklayınız.


Sayfaya Git

Tür: Web Yıl: 2014 Konu Başlıkları: E-Gazete

EBSCO'nun Newswires adlı veritabanı, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire'ın başlıca dünya haberlerine sürekli olarak ve neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar. Bu içerik EBSCO tarafından düzenlenir ve kullanıcılara sunulur. Bu koleksiyon, AP Financial News, AP Top News, AP WorldStream, AP U.S. Politics & Government, AP 50 State Reports, UPI Security Industry, UPI Emerging Threats, UPI Business, UPI Entertainment, UPI Sports, UPI Top News, Arabia 2000 ve daha birçok haber kaynağından haberler içerir. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek internet içeriğinin tam metnine anında erişebilirler. Newswires'ın tam metin içeriğinin dizini, EBSCO tarafından 30 günlük olarak arşivlenir, böylece kullanıcılar araştırdıkları konuyla ilgili son 30 günde çıkan haberleri rahatlıkla okuyabilirler.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Tıp, Hemşirelik

Tıp bilimleri alanında yayımlanan 439  akademik dergiye erişim sağlanmaktadır.

Dergi Listesi için tıklayınız.

OVID-My Workspace Özelliği için tıklayınız.

Yardım: http://ekual.ulakbim.gov.tr/veritabani/ovid.pps

Kullanım Videoları: https://www.brainshark.com/wkovid/vu?pi=zGbzTCOrxz34XBz0

Kullanım Videoları: https://www.brainshark.com/wkovid/vu?pi=zFYzK8we1z34XBz0

 EKUAL icerik genisletme calismalari kapsaminda, halen erisime acik bulunan OVID LWW Total Access veri tabani icin cilt 1, sayi 1'den 2012 yili sonuna kadar olan arsiv (backfile) sayilarini icerecek sekilde LWW Comprehensive Archive paketi 

Ayrica; asagida yer alan dernek yayinlarina da ilave içerik olarak 2017 yili itibariyle erisim saglanabilecektir.

Title

ISSN

Society/
Proprietary

Society

Translational Journal of the American College of Sports Medicine

2379-2868

Society

American College of Sports Medicine

Rehabilitation Nursing Journal

0278-4807

Society

Association of Rehabilitation Nurses

JBJS Journal of Orthopaedics for Physician Assistants

2470-1122

Society

Journal of Bone and Joint Surgery, Inc.

JBI Database of Systematic Reviews and Implementation Reports

2202-4433

Society

Joanna Briggs Institute

Frontiers of Health Services Management

0748-8157

Society

American College of Healthcare Executives

Journal of Healthcare Management

1096-9012

Society

American College of Healthcare ExecutivesSayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner

 Humanities, Law, Life Sciences, Mathematics & Physical  Sciences, Medicine, Social Sciences


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2016 Konu Başlıkları: Biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri içerir.

Biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri içerir. 1914 yılında kurulmasından bu yana PNAS, akademik alanda en son gelişmeleri yansıtan araştırma raporları, yorumlar, eleştiriler, bakış açıları, konferans makaleleri ve faaliyetleri yayımlamaktadır. The National Academy yaklaşık olarak 2.100 üyeden ve 198 tanesi Nobel Adayı olan 385 yabancı üyeden oluşmaktadır.

Etki Faktörü (2014): 9.674

 60’tan fazla ülkede aboneleri ve 1915 yılına uzanan arşivleri mevcuttur.

 “100th Anniversary”, “Front Matter”, “Anthrophology”, “Chemistry”, “Physics”, “Sustainability Science”, “Teaching Resources” bölümleriyle özel konulardaki içeriğe kolayca erişim sağlanmaktadır.

 


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2016 Konu Başlıkları: Tarih, Psikoloji vb.

 1. 2013 History Collection (571Adet)
 2. 2013 History Supplement (22 Adet)
 3. 2015 Psychology (20 Adet)
 4. 2016 Psychology (32 Adet
 5. 2017 Psychology (26 Adet)
 6. Archive Psychology Supplement I (61 Adet)
 7. Archive Psychology Supplement II (20 Adet)
 8. 2015 Psychology Supplement (1 Adet) 

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner

ProQuest Central  çoklu disiplinli, tam metin veri tabanıdır.

175' den fazla konu başlığı altında ve çeşitli içerik türlerinde, 40' a yakın ProQuest veri tabanına erişim sağlar.
ProQuest Central' in kapsadığı konu başlıkları:
İşletme, Bilim ve Teknoloji, Tıp ve Sağlık, Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler, Haberler, Yöresel veri tabanları
•İşletme, psikoloji, doğa bilimleri, sağlık, eğitim ve daha birçok konuda 100.000' den fazla tam metin bilimsel inceleme •NBER ve OECD gibi kurumlardan 455.000' den fazla çalışma notu •Milyonlarca güncel şirket raporu, pazar ve sanayi raporu, ülke raporları

ProQuest Basic Search Tanıtım Videosu: https://youtu.be/CvRnB3dLNnQ  


Sayfaya Git

Tür: eTez Yıl: 2008 Konu Başlıkları: E-Tez

Mühendislik, Tıp Bilimleri, Fizik, Psikoloji, Eğitim, Edebiyat, Felsefe, Sosyal Bilimler, İletişim, Sanat

Veri Tabanı Yardım Dokümanı:

https://proquest.libguides.com/pqdttr

Veri Tabanı Hakkında:

Sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ile, ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veri tabanıdır. Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000'den fazla yeni tez platforma eklenmektedir.

Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar.

Araştırmacılar, 2015 Charleston Danışman Okuyucuların Seçimi Ödülleri'nde En İyi Arayüz ödülü alan ProQuest Dissertations and Theses Global platformundan ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

18. yüzyıla kadar uzanan bu veri tabanı, 1861'de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  

Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler  yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir.


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner

EBRARY PLATFORMU PROQUEST EBOOK CENTRAL OLARAK YENİ PLATFORMA GEÇMİŞTİR.

Ebrary platformu ProQuest  Ebook Central adı verilen yeni elektronik kitap platformuna geçmiştir.

Yeni arayüz ve platform özelliklerini web sayfasından bakabilirsiniz.

Yeni URL: http://ebookcentral.proquest.com/lib/nigde

1-Ebrary URL’niz Ebook Central’a otomatik olarak yönlendirilecektir.

2-Kullandığınız Ebrary kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

3-Abonelik ile eriştiğimiz ve satın almış olduğumuz kitaplara erişimimiz aynı şekilde devam edecektir.

4- ProQuest  Ebook Central Yardımcı Kaynaklar:

•Go to http://www.proquest.com/go/upgrade-ebookcentral  for FAQs, marketing materials, support articles, and more
•Ebook Central LibGuide: http://proquest.libguides.com/ebookcentral
•Ebook Central Videos: http://www.proquest.com/go/ProQuestEbookCentralVideos

Ebook Central 150.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. Kitaplarınızı offline olarak da okumanıza imkan tanımak amacıyla kitapları laptop, desktop, mobil cihazlar (IOS, Android cep telefonları ve tabletler) üzerine indirmenize imkan tanır.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Yönetim Bilimleri

Yönetim Bilimleri


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2009 Konu Başlıkları: Kimya ve İlgili Disiplinler

RSC (Royal Society of Chemistry); analitik kimya, biyomoleküler kimya, biyometal, biyoteknoloji, katalizörler, kimyasal biyoloji, kristal mühendisliği, çevre bilimi, yeşil kimya, inorganik kimya, malzeme bilimi, medikal bilimleri, nano bilimi, doğal ürünler, organik kimya, fotokimyasal bilimler, foto biyolojik bilimler, fiziko-kimya, polimer bilimler, yumuşak malzemeler, ve sistemler biyolojisi gibi birçok konuyu alanında yayınlanmış 300.000’den fazla makaleyi kapsayan bir KIMYA veri tabanıdır.  


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2011 Konu Başlıkları: Kimya

RSC 1968-2014 E-Kitap Koleksiyonlarını içerir.

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner


SAGE Premier (SAGE Journals Online) : İşletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji, Tıp gibi birçok disiplinde; 2016 yılında 824 olan dergi sayısına, 2017 yılında 90 derginin eklenmesi ve 5 derginin kesilmesi neticesinde 909'a ulaşan dergiye  (84'ü açık erişim olmak üzere) 1999'dan günümüze tam metin erişim imkânı sunmaktadır. 


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner

EKUAL kapsamında ScienceDirect Freedom Collection veri tabanı aboneliğinde 2017 yılında  3800+ dergiye erişim sağlanabilecektir. 1995 yılı ve sonrası olarak erişim sağlanmaktadır. 

Dergi Listesi için tıklayınız.

Science Direct Kılavuz Videolar:https://service.elsevier.com/app/answers/detail/a_id/10263/c/10544/supporthub/sciencedirect/kw/tutorial/

Science Direct Destek Sayfası: https://service.elsevier.com/app/home/supporthub/sciencedirect/

Ayrıca; ek içerik çalışması olarak 2017-2018 yıllarında, 30 adet Elsevier kitap serisine de erişim sağlanabilecektir. Kitap serilerinin erişim yıl başlangıcı 2012.

Erişilen Kitap Serileri Listesi için tıklayınız.


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Multidisipliner

Agricultural, Biological and Food Science E-Books (2011-2012-2013-2014-2015 Koleksiyonları) 

Materials Science E-Books (2015 Koleksiyonu)

Computer Science (2015 Koleksiyonu)Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2012 Konu Başlıkları: Bibliyografik / Atıf

Konu ve Atıf taraması yapılabilen bir veri tabanı olup, 49 milyon kayıt, 5.000 ayri yayincidan saglanan 20.500’un uzerinde hakemli dergi ve bilimsel yayin, 5.3 milyon konferans bildirisi, 340 kitap serisi, Medline’in %100’ünü kapsamaktadir. 

Dünyanın en büyük ve kapsamlı makale özü ve atıf veritabanıdır. 5000+ farklı yayinevinden, hakem değerlendirmesinden geçmiş, interdisipliner, yerel ve küresel akademik literatürü (dergi, kitap, konferans, patent) araştırmacıların hizmetine sunar. 

Scopus Kılavuz Videolar: https://service.elsevier.com/app/answers/detail/a_id/14799/#revdoc


• Dünyadaki mevcut araştırma çıktılarını keşfetmenizi sağlar 
• Nasıl araştırma konularını farklılaştıracağınızı ve yeni fikirler bulacağınızı belirlemenize yardımcı olur 
• Ne konuda, nerede, kiminle işbirliği yapacağınıza karar vermenize destek olur 
• Hangi dergileri okuyacağınızı ve nerede yayın yapacağınızı belirlemenize yardımcı olur 
• Araştırma etkisini ve küresel araştırma trendlerini izlemenizi sağlar 
• Atıf sayısı ve h-index gibi bircok metrik ile akademik kariyer yönetimine destek olur Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2017 Konu Başlıkları: Sosyal Bilimler

Sobiad Atıf Dizini

Türkiye merkezli Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanında yayın yapan hakemli elektronik dergilerde ve basılı kaynaklarda bilim insanlarının kendilerine yapılmış atıfları bulmaları için oluşturulmuş milli bir indekstir. Sobiad, araştırmacılara tek merkezden hızlı çözüm sağlayarak onların bilimsel bilgiye ulaşma konusunda harcadıkları zamanı kısaltmayı hedeflemektedir Sobiad veri tabanı bünyesinde elektronik kaynaklardan 1175 dergi, 313.448 makale ve 6.041.784 atıf bulunmaktadır. Sobiad, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Atatürk Araştırma Enstitüsü gibi Türkiye’nin en fazla basılı yayın sahibi olan kurumların 1900’lü yıllara ulaşan arşivlerini de taramaktadır. Sobiad, atıf arama özelliğinin yanı sıra makale isminde arama ve metin içinde kavram araması gibi özellikleri de kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Gelişmiş Kurumsal İstatistikler ile kurumlar kendi araştırmacılarının, fakültelerinin ve bölümlerinin atıflarını görebilir; yayınlarının yayın yeri, kapsamı, türü gibi bilgilere detayları ile ulaşabilirler.


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner

 Disiplinlerarası bir veri tabanıdır. Lisans anlaşması kapsamında 2296 dergiye erişim sağlanmakatadır. Ayrıca; 483 adet dergiye de Açık Erişim yoluyla erişim sağlanmaktadır. Erişim Yıl/Cilt/Sayı Başlanıcı 1997’den günümüze.

EKUAL Springer Dergi Listesine erişmek için tıklayınız.

Springer Açık Erişimli Dergi Listesine erişmek için tıklayınız.

Springer Hızlı Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Eğitici Videolar ve Dokümanlar: https://www.youtube.com/watch?v=bKZ24D-wCA8&list=PLRofGbhRbm7jXxiOeIjiahJung9ifHkxj


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner

Çok disiplinli tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 2211 dergiye erişim sağlanmaktadır.

Dergi Listesi için tıklayınız.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız.


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2016 Konu Başlıkları: Multidisipliner

Taylor & Francis 2016 Çeşitli E-Kitap Koleksiyonu (35 Adet)

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Eğitim Bilimleri

Profesyonel eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla, 220’den fazla hakemli öğretmen ve yönetici dergisini özetleri ile birlikte indeksler.


Sayfaya Git

Tür: eKitap Yıl: 2019 Konu Başlıkları: Doğa Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler

Abone olduğumuz Paketler:

1-Doğa Bilimleri Paketi
2-Mühendislik Bilimleri Paketi
3-Sağlık Bilimleri
4-Sosyal ve Beşeri Bilimler Paketi


Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.


Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile; ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık'a ait 3000'i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Doğa Bilimleri,Mühendislik Bilimleri,Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu; kullanıcılarına; öncü ve güvenilir yayınevlerinin sağlamış olduğu Türkçe akademik içeriği, kullanıcı dostu bir ara yüz ile sunmaktadır.

Kurumsal abone olduğumuz için  sisteme kayıt olmanıza gerek olmaksızın kaynakları görüntüleyebilir okumanızı/araştırmanızı gerçekleştirebilirsiniz.

NOT: Kaynakları indirmek isterseniz platforma kayıt olmamız gereklidir.

Görüntülemek istediğiniz kaynağı “Tam Metin” butonuna tıklayarak online olarak görüntüleyebilirsiniz. Özet butonuna basarsanız, kaynağın özet bilgisine erişim sağlayabilirsiniz.

Kitap İndirmek için
Turcademy Platformuna giriş yaptıktan sonra Hesabım/Lisans ve İndirme bölümüne gidiniz.
Karşınıza gelen ekran üzerinden önce yazılım indirme bölümünden kullandığınız işletim sistemine uygun setup dosyasını indirip kurunuz. Daha sonra Lisans indirme bölümünde kullanıcı hesabınıza ait lisansınızı indirin ve çalıştırın. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra kitapları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ekrandaki uyarı ile karşılaşırsanız karşınıza gelen pencere “Ok” butonuna tıklayıp açılan görüntüleyici üzerinden ilgili PDC dosyasını CTRL+O kombinasyon tuşu ile ya da File+Open butonunu kullanarak kitabı açabilirsiniz.

iNDİRME İŞLEMİ 3 GÜN SÜRELİDİR. Online olarak okumanızda sınır yoktur.

''Değerli kullanıcımız, indirmek istediğiniz kaynak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında kullandırılmakta olup, telif hakları doğrultusunda 3 gün süreyle şifreli olarak indirilecektir. Süreniz dolduğunda ilgili kaynağa çevrimdışı erişim hakkınız bitecektir. Bu kapsamda kaynağı indirmeye devam etmek ister misiniz?'' AÇIKLAMASINI GÖRECEKSİNİZ.

 


Sayfaya Git

Tür: Web Yıl: 2015 Konu Başlıkları: İntihal Engelleme Programı
TURNITIN (İNTİHAL ANALİZ PROGRAMI)

EKUAL üyesi kurumlarda öğrenci ödevi, rapor ve tezlerin intihal tespitinde kullanılmaktadır.

İçerik:İntihal Analiz

Yetkili Kullanıcılar:

Üniversiteler ve diğer EKUAL üyesi kurumların öğretim elemanları, öğrencileri, araştırmacıları ve diğer personeline; ödev, rapor ve tez türü dokümaların, yıllık submit kotasına uygun şekilde , analiz yapması için kullanım hakkı verilmektedir. Makale analizi için iThenticate kullanılmalıdır.

ÖNEMLİ UYARI:

ÖĞRETMEN HESABI AÇAN HOCALARIMIZIN DİKKATİNE

Ödev eklerken Gönder butonuna basmadan önce Yeni Ödev Ekle sayfasında bulunan İSTEĞE BAĞLI AYARLAR kısmına mutlaka girerek ayarları istediğiniz şekilde düzenleyiniz. DEPO YOK Seçeneğini seçiniz.  Kullanıcının, analiz yapmak üzere sunduğu, kendi dokümanını, Turnitin içerik havuzunda yer almasını engellemesi mümkündür. Default olarak dokümanlar içerik havuzuna gider (maalesef default değiştirilemiyor). Ayarlardan, havuzda yer almasını istemediğiniz dokümanlarınızı, “depo yok” seçeneğini işaretleyerek, içerik havuzunda yer almamalarını sağlayabilirsiniz.

 DEPO YOK seçeneği seçilmediği takdirde Turnitin kullanımında, yüklenen dokümanların yanlışlıkla havuza gönderilmesi ve kullanıcının kendi hesabından ilgili çalışmayı silmesinden dolayı sıkıntılar yaşanmaktadır (%100 benzerlik gibi). Doküman kullanıcı tarafından hesaptan silinse dahi havuzdan silinmemektedir. Dokümanın havuzdan silinmesini sağlamak için bir çok işlemin yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, kullanıcıların kendi hesaplarına yükledikleri ve havuza gönderdikleri dokümanları, kurumun Turnitin yöneticisine bildirmeden hesaplarından silmemeleri gerekmektedir. 


Öğrenci gönderimlerinin Orijinallik Raporlarını oluştur kısmında Hemen oluştur seçeneğini seçiniz.(Teslim tarihine kadar raporların üzerinde değişiklik yapmak mümkündür.)
İLK RAPOR NİHAİ RAPOR OLACAKTIR KISMINI SEÇMEYİNİZ.  


UYARI:
Öğretmen arayüzünde bulunan “Hızlı Gönder / Quick Submit” seçeneği seçilerek yapılan yüklemeler, otomatik olarak depoya gittiğinden bu seçeneğin kullanılmaması önem teşkil etmektedir. Bu seçenek üzerinden yapılan yüklemeler, depoya gideceğinden aynı doküman tekrar yüklendiğinde %100 ya da buna yakın bir benzerlik çıkacaktır.
Değerli Akademisyenler;
Kütüphanemiz ,intihal tespit hizmeti veren Turnitin veritabanına abone olmuştur.

Turnitin, intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir yazılımdır. Öğrenci Tez, Ödev ve Projelerinin kontrolünü sağlamak ,intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılan Turnitin programı kullanıma açılmıştır. Program ; ödev ve benzeri çalışmaları internet, veri tabanları ve daha önce programa yüklenmiş olan dokümanlarla karşılaştırarak aralarındaki benzerlik yüzdelerini hesaplar.
Sistemin kullanılmaya başlaması için:
-Öncelikle; öğretim üyelerimiz için sistemde hesap oluşturulma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Hesap oluşturulabilecek akademik kadrolar :
-Yrd.Doç.Dr., Doç.Dr., Prof.Dr. kadrolarında olan Öğretim Üyelerimiz ile Araştırma görevlisi, Okutman, Öğretim görevlisi kadrolarında olup yüksek lisans, doktora yapmayan ve derslere giren Akademisyenlerimiz de hesap oluşturabilirler)
-Bu işlem kütüphane yöneticiliğinde gerçekleştirilecek olup, isim soyad, e-posta bilgilerinin kutdokdb@ohu.edu.tr adresine bildirilmesi gerekmektedir.
Öğretim üyeleri belirttikleri e-posta hesaplarına gelecek aktivasyon mailindeki şifrelerle sisteme giriş yapabileceklerdir.

Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2014 Konu Başlıkları: Multidisipliner

ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT), araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla, ULAKBİM tarafından uluslararası standartlarda oluşturulmakta olan veri tabanları; fen, temel bilimler, mühendislik ve sosyal bilimler ve hukuk olmak üzere aşağıda sıralanan veri tabanlarından oluşmaktadır.

Bu veri tabanları:

 • Türk Tıp Veri Tabanı,
 • Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı
 • Yaşam Bilimleri Veri Tabanı
 • Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı

Sayfaya Git

Tür: Web Yıl: 2018 Konu Başlıkları: Klinik Karar Destek Sistemi

Veri Tabanı hakkında genel bilgilere erişmek için tıklayınız.

UpToDate sunumuna erişmek için tıklayınız.

Kayıt işlemleri için gerekli adımlara ilişkin video: https://www.youtube.com/watch?v=KMe69G3vBm8

https://www.youtube.com/watch?v=KMe69G3vBm8

UpToDate Klinik Karar Destek Sistemi ile ilgili Türkçe alt yazılı YouTube videoları:

Not: Türkçe altyazı seçeneğine, eğer daha önceden ayarınız yok ise, YouTube Ayarlar sekmesinden erişebilirsiniz.

https://youtu.be/F9AN5r0CZi4

https://www.youtube.com/watch?v=JodppVOcjg8

Detaylar asagida, ekli sunum dosyasi ve yukaridaki video anlatimi icinde yer almaktadir. 

UpToDate Anywhere – Evlerden / Uzaktan erisim icin Adimlar: 

Kayıt işlemi:

1. Kurumunuz icinden UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız. (bkz: ekli Log- In – Register dosyasi)

3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde çıkan alanları doldurarak kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz.
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.

Not:

SIFRENIZIN AKTIF KALMASI ICIN 90 GUNDE BIR UPTODATE KISISEL HESABINIZA KURUM ICINDEN  LOG IN/GIRIS YAPMANIZ GEREKMEKTEDIR  (www.uptodate.com/online) (bakiniz eklijpg dosyasi). Kurum icinden yapilan her  girisden sonra erisim suresi otomatik olarak 90 gun uzamaktadir.


UpToDate aplikasyonunu
 mobil cihazlariniza indirerek kullanabilirsiniz.

iPhone/iPad mobil cihazlarina aplikasyon indirmek icin App Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratiniz.

Android tabanli mobil cihazlar icin Google Play Store’a girip “UpToDate” yazarak taratiniz.

Microsoft 8 tabanli mobil cihazlar icin Microsoft Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratiniz.

Faydalı linkler:

·  UpToDate Anywhere- UpToDate Onsite Karşılaştırma Sunumu

·  UpToDate Anywhere Posteri

·  UptoDate Anywhere Referans Rehberi

·  UpToDate Anywhere Kişisel Kayıt Broşürü

·  UTDA Genel Entegrasyon Rehberi

·  UpToDate Anywhere Broşürü

·  UpToDate Anywhere Sunumu

·  UTDA Kayıt/Mobil Erişim Kılavuzu


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Atıf İndeks

Konu ve atıf taraması yapılabilen bu platformda, SCI-SSCI-AHCI- SPCI-SSPCI veri tabanları taranmaktadır.

Web of Science,(Bibliyografik / Atıf):  Fen Bilimleri, sosyal bilimler, sanat ve insani bilimlerini konu alan dergileri ve konferans bildirilerini düzenli olarak tarayarak araştırma alanınızla en ilgili ve prestijli yayınlara ulaşmanızı sağlar. Araştırma alanınızda yayın üreten uzman araştırmacıların çalışmalarındaki referans bilgilerini ve konu ilişkilerini kullanarak birbiriyle ilgili tüm kayıtlara linkler verir.

Web of Science Core Collection: Citation Indexes:

•Science Citation Index Expanded (SCI-EXPANDED) --1980-present

•Social Sciences Citation Index (SSCI) --1980-present

•Arts & Humanities Citation Index (A&HCI) --1975-present •Conference Proceedings Citation Index- Science (CPCI-S) --1990-present

•Conference Proceedings Citation Index- Social Science & Humanities (CPCI-SSH) --1990-present

•Book Citation Index– Science (BKCI-S) --2005-present •Book Citation Index– Social Sciences & Humanities (BKCI-SSH) --2005-present

•Emerging Sources Citation Index (ESCI) --2015-present 


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: Konu Başlıkları: Kitap Atıf İndeks

Book Citation Index

Science: 2005 – Present
Social Science & Humanities: 2005 – Present Social Sciences + Arts & Humanities: 61% Natural Sciences: 39%
Book Citation Index Konu Alanları        Kapsam
Social & Behavioral Sciences        38%
Arts & Humanities        21%
Physics/Chemistry        12%
Engineering/Computing/Technology 13%
Clinical Medicine        5%
Life Sciences        6%
Agriculture/Biology        5%

•Kapsamlı atıf taraması
•Kitaplardan ve kitap bölümlerinden gelen karşılıklı bağlantılar •Dergilerden, konferans bildirilerinden  ve diğer kitaplardan gelen kesin atıf sayıları •Kitap ve kitap bölümlerinden bibliyografik bilgiler •Kayıtlı tam metin kitap ve kitap bölümlerine linkler •Temel bibliyografik bilgilerin yanı sıra yazar atıfları
•2005 yılından itibaren editoryal olarak seçilmiş 90.000’den fazla kitap, •Her yıl 10.000 yeni kitap, •Geniş kapsamlı referans arama, •Kitap ve kitap bölümleri için atıf hesaplama, •Kitap ve kitap bölümlerinden tam bibliyografya, •Kitap ve kitap bölümlerinin tam metinlerine linkler. 


Sayfaya Git

Tür: eDergi Yıl: 2008 Konu Başlıkları: Multidisipliner

Wiley Dergi Erişimi diğer Linki için tıklayınız.


Wiley Dergi Listesine erişmek için tıklayınız.


Wiley Online Library 1997’den günümüze yaklaşık 1.485 dergiye ve yaklaşık 125 açık erişim dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir.

Wiley dergileri hakkında:

 • 1.214 Wiley dergisinin etki değeri bulunmaktadır ve bu dergiler 2016 yılında Journals Citation
 • Report’ta (JCR) indekslenmiştir.
 • 363 Wiley dergisi kendi alanında en iyi ilk 10 dergi arasındadır.
 • 26 Wiley dergisi 2016 yılında en başarılı dergi sıralamasında 1. sıraya yükselmiştir.
 • 142,006 Wiley makalesi 2016 yılında JCR’de indekslenmiştir.
 • 784 derginin 2016 yılında etki değeri artmıştır.
 • Wiley makalelerine 6,678,048 atıf yapılmıstır, bu da JCRdeki atıfların %12’sinin Wiley makalelerinden
 • geldiğini göstermektedir.
 • Wiley makaleleri 34 alanda en çok paylaşılan makalelerdir.
 • CA- A Cancer Journal for Clinicians dergisinin etki değeri 187.04’tür ve JCR’de etki değeri en yüksek dergidir. Bu dergi ANKOS dergi paketi içinde yer almaktadır.

Wiley Online Library araştırma alanları:

 • Kimya
 • İşletme, ekonomi, finans, istatistik
 • Tıp
 • Yaşam Bilimleri
 • Matematik
 • Veterinerlik
 • Diş Hekimliği
 • Polimer ve Materyal Bilimleri
 • Eczacılık
 • Fizik ve Astromi
 • Psikoloji
 • Eğitim Bilimleri
 • Mühendislik
 • Tarım, Akvakültür ve Gıda Bilimi
 • Mimarlık ve Planlama
 • Sanat ve Uygulamalı Sanatlar
 • Biyoloji
 • Biyoteknoloji, Biyokimya & Biyofizik
 • Hücre ve Moleküler Biyoloji
 • Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Teknolojisi
 • Genetik
 • Coğrafya & Keşifler
 • Tarih
 • Arkeoloji

Sayfaya Git