Spor Şenliklerimiz Başladı

Üniversitemizde, “Geleneksel Spor Şenlikleri” tekrar başladı. Bu yıl 23.’sü düzenlenen ve Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Enstitülerimiz ile İdari Birimlerimizin öğrenci ve personellerinin mücadele edeceği şenliklerde Basketbol, Voleybol, Halı Saha Futbol, Masa Tenisi ve Satranç branşlarında müsabakalar gerçekleştiriliyor.

Başlama Vuruşu Rektörümüzden

Merkez yerleşkemizde, Niğde Sosyal Bilimler MYO ile Niğde Zübeyde Hanım Sağlık Hizmetleri MYO arasında oynanan ilk Halı Saha Futbol maçının başlama vuruşunu Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu yaptı. Rektörümüz maç öncesinde iki takım oyuncularıyla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu daha sonra Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesinde düzenlenen İletişim Fakültesi ve Niğde Sosyal Bilimler MYO arasında oynanan Voleybol müsabakasına ziyarette bulundu. Burada öğrenciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, her iki ekibe de başarılar dileyerek bir süre sahada öğrencilerimiz ile voleybol oynadı.

Maçların başlamasının ardından açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemizin 30. yılının birçok etkinlik ile şenleneceğine işaret ederek, tüm öğrencilerimizi ve personelimizi, Üniversitemiz Satış Ofisinde uygun fiyata satışa sunulan Üniversitemiz 30. yıl logolu t-shirtler ile kutlamalara beklediğini de aktardı.