Dekan Mesajı
Sevgili Öğrencilerimiz,

Mühendislik mesleği; mensubu olmaktan gurur duyduğum, her zaman bana “yapmak, onarmak, çözmek, keşfetmek, geliştirmek ve başarmak” fiillerini çağrıştıran, onlarla bütünleşmiş bir meslektir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak hedefimiz; etik değerlere bağlı, küresel ölçekte olaylara bakabilen, teknolojiyi yakından takip eden, bilgiyi üretime dönüştüren, insanlık problemlerini çözmek için çaba sarf eden, lider vasıflara sahip mühendisler yetiştirmek ve Ar-Ge çalışmaları ile insanlığa hizmet etmektir.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 20 yılı aşkın süredir eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra birçok ulusal (TÜBİTAK, SANTEZ, BAP) ve uluslararası araştırma ve geliştirme projeleri (Avrupa Birliği FP6, UNIDO-ICHET) ile de bilime önemli katkılar yapmaktadır.

Fakültemiz bünyesinde, eğitim-öğretim faaliyetleri devam eden Çevre, Elektrik-Elektronik, İnşaat, Jeoloji, Maden, Makine, Mekatronik, Gıda, Harita ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri olmak üzere toplam 10 bölüm mevcuttur.

Birinci ve ikinci öğretim lisans programlarına kayıtlı yurdumuzun dört bir yanından gelen öğrencilerimizin yanı sıra Azerbaycan, Türkmenistan, Suriye, Irak, İran, Afganistan ve Nijerya gibi ülkelerinden gelen öğrencilerimizle birlikte uluslararası bir fakülte olmanın da gururunu yaşamaktayız. Uluslararası öğrenci ve öğretim üyesi değişim program ve anlaşmaları da bu gururu yaşamakta ne derece haklı olduğumuzun diğer bir göstergesidir.

Sizlere Fakültemiz hakkında daha fazla bilgi almak için hem www.ohu.edu.tr hem de www.ohu.edu.tr/muhendislikfakultesi adreslerine başvurmanızı ve özenle hazırlanmış üniversitemiz tanıtım videolarını izlemenizi tavsiye ediyorum.

Sizlere bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşmaktan ve öğrencilerine aktarmaktan zevk duyan, genç, deneyimli ve kendisini ulusal ve uluslararası düzeyde ispatlamış bilim insanlarının olduğu, bilimde sınır tanımayan, her türlü bilimsel fikrin değerlendirildiği ve öğrencilerimizin de içinde yer aldığı bilimsel faaliyetlere imkânlarını sonuna kadar açan yönetim anlayışının olduğu üniversitemize, fakültemize hoş geldiniz diyor,
Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Murat BARUT

DEKAN V.

Son Güncelleme Tarihi:27.04.2022